Witaj w naszym Domu

Mam w życiu bardzo wiele zainteresowań, co często jest prawdziwym przekleństwem, ale trzy prawdziwe pasje, które towarzyszą mi większą część życia: konie, pracę z ludźmi (jestem psychologiem i psychoterapeutą) i trzecia, którą nie wiem jak nazwać ale polega na przywracaniu życia rzeczom starym, posiadającym swoją historię zwykle dłuższą niż moje całe życie.

Pamiętam, że od dziecka marzyłam o tym, żeby mieć konie i stary dom (oczywiście wtedy był to piekny pałac w ruinie). Nasz dom jest takim właśnie spełnieniem marzeń. Został kupiony w dramatycznym stanie i wszystkie dobre dusze wspierające nas doradzały nam wyburzenie domu i budowę nowego. Mnie w tym zrujnowanym i zaniedbanym domostwie zachwycało wszystko i uparłam się aby dom wyremontować. I tak się stało. Gigantycznym nakładem pracy, czasu i kosztów ale udało się!

Ze starego domu zostały kamienne i ceglane metrowej grubości mury, stare belki z datą ostatniego remontu po porzaże z 1844r, piękne ceglane sklepienie, stalowe belki datowane na 1901r.

Do domu wyszukaliśmy stare meble, lampy, bibeloty które po troskliwej renowacji również zyskały kolejne życie. Tych rzeczy stale przybywa, wszystkie są unikalne, wykonane z naturalnych materiałów, pracą ludzkich rąk co sprawie, ze są niepowtarzalne i mają trudny do spotkania teraz urok. Gdy dodamy do tego widok na góry Beskidu Śląskiego z okien, na łąki i lasy i wiele dzikich zakątków kilkaset metrów od domu to jesteśmy w bajce.

Jeśli lubicie podobne klimaty, szukacie spokoju i ukojenia bardzo serdecznie zapraszamy!

Jak Cię ugościmy

Zapraszamy do pobytu w czterech komfortowych, przestronnych pokojach z łazienkami. Każdy z pokoi jest umeblowany w innym stylu i kolorystyce, we wszystkich znajdują się odrestaurowane meble i stylowe dodatki. Urządzanie pokoi dla gości sprawiło mi ogromną przyjemność choć zajęło też sporo czasu, starałam się zadbać o detale, które nadają pomieszczeniom domowy i przytulny charakter w przeciwieństwie do wielu hotelowych, bezosobowych wnętrz. W cenę pokoju wliczona jest pościel i ręczniki. Łazienki są wyposażone w wygodne kabiny prysznicowe.
Do dyspozycji gości są również dwa klimatyczne salony z kominkami, jeden pełni rolę sali bilardowej, balowej, warsztatowej lub konferencyjnej w zależności od potrzeb.

Oferujemy pełne wyżywienie, domową kuchnię opartą w miarę możliwości na własnych i lokalnych produktach pochodzących z gospodarstw naszych sąsiadów. Można u nas posmakować domowej roboty serów krowich, owczych i kozich, tradycyjnych wędlin i mięs, masła, jajek, warzyw, domowego chleba, wspaniałych miodów z pobliskiej pasieki. Wyżywienie obejmuje: śniadanie, obiad, podwieczorek, i kolację. Dla osób nie jedzących mięsa chętnie przygotujemy dania wegetariańskie po wcześniejszym zgłoszeniu.
W niektóre produkty takie jak miody, sery, jajka można się u nas zaopatrzyć na powrót do domu.

Pokój różany
Pokój różany

Pokój różany – to nasz najmniejszy pokój i jedyny z podwójnym małżeńskim łóżkiem. Jest najmniejszy ale też najbardziej przytulny i klimatyczny, przeznaczony dla dwóch osób. Do urządzenia tego pokoju wykorzystaliśmy stare odrestaurowane meblem, a motywem przewodnim w wystroju są róże, które pojawiają się na tkaninach i meblach. Łóżko od reszty pomieszczenia oddziela nastrojowa, lniana tkanina. W pokoju jest oczywiście łazienka, wyposażona w kabinę prysznicową. Pokój znajduje się od północnej strony i ma duże balkonowe okno.

Pokój  niebieski
Pokój niebieski

Pokój niebieski lub inaczej Apartament Sisi to nieco większy pokoik przeznaczony również dla dwóch osób ale z możliwością wstawienia łóżeczka dla dziecka. W pokoju dominują drewniane meble, wykończone na biało z widoczną strukturą drzewa, etniczne tkaniny gobelinowe w odcieniach niebieskiego. Klimatu dodają urocze kryształowe lampki. Pokój wyposażony jest w łazienkę z kabiną prysznicową. Pokój jest zlokalizowany od strony północnej wyposażony w balkonowe okno i doświetlony oknem dachowym.

Pokój biały
Pokój biały

Pokój biały to nasz największy pokój. Zlokalizowany od wschodu, niezwykle jasny, z widokiem na północny stok Wróżnej. W pokoju znajdują się secesyjne, drewniane meble w ciepłym brązowym kolorze. Towarzyszą im jasne, lniane tkaniny. Są tu dwa pojedyncze łóżka oraz rozkładana sofa, na której mogą spać również dwie osoby. W pokoju znajduje się również przestronna łazienka z kabiną prysznicową.